Haber

CHP programı yenileniyor: Yeni program için üyelere 5 soru

ANKARA – CHP, seçim sonrası tüzüğün ardından program değişikliği için de harekete geçti. CHP Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre koordinasyonunda hazırlanacak yeni program için üyelere davet mektubu gönderildi.

Çağrı metninde, dünyadaki yeni gelişme ve değişimlere dikkat çekilirken, kuruluşundan bu yana özverili ve özverili bir çalışma yürüten CHP’nin Türkiye’nin tarihi hedefine nasıl ulaşacağını ortaya koyma misyonuyla karşı karşıya olduğuna dikkat çekildi. yüz yıl sonra. Temel siyaset ve tercihlerin açık ve somut bir şekilde ortaya konulduğu, CHP’nin iktidar stratejisi ve vizyonunun anlatıldığı yeni bir parti programı hazırlanmasının önemli olduğu davet metninde şu ifadelere yer verildi:

“Cumhuriyet’in kuruluşunda temel bir rol oynayan CHP, demokrasi, eşitlik, özgürleşme, katılım ve ilerleme gibi kritik alanlarda öne çıkmasını sağlayacak yeni bir program hazırlama ihtiyacıyla karşı karşıyadır. bilime dayalı, günümüz dünyası ve Türkiye şartlarında. Bu niteliği ile bu program, iktidara giden yolun referans metni ve vizyon belgesi olacaktır. Bu program felsefesine ve amacına uygun olarak katılımcı bir şekilde hazırlanacaktır.”

YENİ PROGRAM İÇİN İSTENEN 5 SORU

Çağrı metninde hem vatandaşlardan hem de partililerden katılımcı anlayışın gereği olarak şu sorulara yanıt istendi:
– CHP’nin 100 yıllık tarihi ve Türk siyasi hayatındaki yeri hakkında görüşleriniz nelerdir?
– CHP, Türkiye’nin geleceğini şekillendirmede nasıl bir rol oynamalı?
– CHP’nin programına taraf olması gerektiğini düşündüğünüz temel ilkeler ve temel maliyetler nelerdir?
– Türkiye’nin önceliği olduğunu düşündüğünüz üç sorunu yazar mısınız? Bu konuların nasıl analiz edileceğini kısaca açıklayın.
– CHP’nin politikalarını hayata geçirebilmesi ve unsurlarını hayata geçirebilmesi için gerekli olan güç stratejisi hakkındaki görüşlerinizi yazınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu