Haber

Konya’da Eşini Boşanma Aşamasında Öldüren Sanığa Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası

Konya’da boşanma aşamasında olan eşini silahla öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, öldürülen Ebru Gürpe’nin (33) yakınları ve tarafların avukatları katıldı. Duruşmaya sanık Yılmaz Gürpe (34) de Ses ve Görüntü Bilgi Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Karar öncesindeki esasa ilişkin mütalaasını yineleyen Cumhuriyet savcısı, sanığın tutukluluğunun devamını ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını, haksız tahrik ve iyi hal indirimi kararlarının uygulanmamasını talep etti.

Söz verilen sanık Gürpe, çok üzgün olduğunu ve eşini çok sevdiğini söyledi.

Eşinin kendisini sebepsiz yere terk ettiğini savunan Gürpe, “Ebru’nun ailesinden dolayı çok ayrılık yaşadık. Bu olayı ben planlamadım. Bütün sorunları hukuki yollarla çözmeye çalıştım. O sırada bilincimi kaybettim. Hatta teslim olduğum karakolda eşimin öldüğünü bile öğrendim.” İfadesini kullandı.

Tarafların avukatlarının dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti, sanığa herhangi bir indirim yapılmaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Kızının doğum gününde aldığı karardan memnun.

Kararın ardından mutlu olan Ebru Gürpe’nin annesi Jale Gürpe, gazetecilere karardan memnun olduklarını söyledi.

Karar duruşmasının bugüne denk gelmesinin tesadüf olduğunu anlatan Gürpe, “Bugün Ebru’mun doğum günüydü. Önce Allah’a, sonra adalete güvendim. Kızım masumdu, bu da kanıtlandı. Artık torunlarımın velayetini istiyorum. Onları ben büyüttüm.” dedi.

Yılmaz Gürpe, 4 Nisan 2023’te Karatay ilçesi Sarıyakup Mahallesi Küçükkumköprü Caddesi’nde boşanmak üzere olduğu eşi Ebru Gürpe’yi silahla öldürdü ve babasının evinde gözaltına alınarak tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu