Haber

Van AFAD, Cilo Buzulları’nda hayatını kaybedenlerin cenazelerini çıkarmak için mücadele etti

Van Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Hakkari’nin 3. Cilo Buzulları bölgesinde buzulların kırılması sonucu düştükleri çukurda hayatını kaybeden Hakime Koç ve Mehmet Aydın’ın cenazelerini çıkarmak için kıyasıya çaba sarf ettiklerine dair görüntüleri paylaştı. günler önce.

Cilo Buzulları bölgesinde kırılan buzulların oluşturduğu çukura düşen 4 kişiden 2’si ilk gün sağ olarak kurtarılırken, kayıp Hakime Koç (İstanbul) ve Mehmet Aydın’ın (Şırnak) bulunması için arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam etti. . Şırnaklı coğrafya öğretmeni Mehmet Aydın ile Adalet Bakanlığında memur olarak görev yapan Hakime Koç için dün sabah erken saatlerde arama kurtarma çalışması başlatıldı. İstanbul, Sakarya ve Bursa’dan mağara, dağcı ve buzul tırmanıcılarının katıldığı yürüyüşte cansız bedenleri bulundu.

Bölgede ilk günden itibaren çalışmalara katılan Van Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, yürütülen güçlü kurtarma çalışmalarına ilişkin görüşlerini de paylaştı. Bir tarafında metrelerce yükseklikten akan şelalenin, diğer tarafında ise dev buzulların olduğu bir noktada gruplar, cesetleri halat yardımıyla kurtararak, zorlu bir görevi daha tamamlayarak şehre döndü. – KAMYONET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu