Haber

Muş Valisi Çakır’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Muş Valisi Avni Çakar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Çakır, yaptığı açıklamada, Türk milletinin küllerinden yeniden doğuşunun ve tarih sahnesinde yeniden dirilişinin vaadi olan Cumhuriyetin 100. yıl dönümünü millet olarak kutlamanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

Cumhuriyetin kurulduğu 29 Ekim 1923’ten bu yana geçen 100 yılda Türkiye Cumhuriyeti’nin büyüyen ekonomisi, sağlıkta, eğitimde, bilimde, milli savunma ve kültürde yaptığı atılımlarla dünyanın güçlü ülkeleri arasında yerini aldığını vurgulayan Prof. ve güçlü demokrasinin olduğunu ifade eden Çakır, şunları söyledi:

“Binlerce yıllık köklü devlet geleneğimiz, her geçen gün güçlenen demokrasimiz ve insani değerlere olan duyarlılığımızla sadece ülkemize değil, bölgemize ve tüm dünyaya umut olmaya devam ediyoruz. ​Bizler, yüce milletimizin her bir ferdi olarak tarihimizden ve atalarımızdan ilham alıyoruz. Cumhuriyetimizi daha ileri seviyelere taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle, kurucumuzu rahmetle anıyoruz. Cumhuriyetin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu toprakları vatan kılan şehitlerimizin ve vefat eden gazilerimizin, rahmet, minnet ve şükranla, Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

kofcazhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu